WikiWiex.com

Placi din lemn pe o saltea de plută: Este suficient pentru izolată fonic?

Video pe tema „Ouătoare din lemn masiv pe substrat de plută“

Bună ziua.

Video pe tema „Suportul pentru laminat si parchet Tupleks (TUPLEX)“

Versiunea ta este destul de posibil, cu toate acestea, eu încă sfătuiesc să citiți titlurile articolelor, deoarece ei nu înțeleg destul de întrebarea dumneavoastră este modul în care aveți de gând să se adune în cele din urmă dușumea.

scândură de parchet pe un dop de pat

hidroizolatie Cork pentru parchet

În ceea ce privește izolarea termică și izolarea fonică - nu este o opțiune de rău, dar conceptul de „suficient“ este foarte încăpător și diferite, pentru că nu se potrivește tuturor acestor factori, dar, în principiu, ținând seama de faptul că prefabricat miez gol pe dinăuntru dala este încă mai au, de asemenea, unii indicatori de cât de bine de căldură și sunet, cred că această opțiune este posibil.

Dar toate la fel pentru reasigurarea personală, aș sfătui toate la fel pentru a face placinta de podea dreapta, acest lucru nu va fi încetat doar să se trezească vecinii de mai jos, dar ei s-ar simți, cât de departe este cald ar fi în cameră.

Video pe tema „Instalarea filmului pentru a proteja parchet laminat și“



Pe site-ul nostru există un număr de articole cu privire la modul de a efectua straturile de zidărie, dar repet:

  • Efectuarea bariera hidraulică și vapori;
  • Am pus izolație;
  • Mount pardesiu.

Video pe tema „ulei cu ceară solidă SAICOS PREMIUM HARTWACHSOL“

Încă o dată trebuie remarcat faptul că este necesar să se ia în considerare în contul metodei de asamblare podea de parchet, deoarece materialul nu a fost în totalitate la fel cu laminat - o astfel de acoperire este mai solicitantă, în plus, necesită condiții specifice de îngrijire - deci cred că ar trebui să gândească în avans scoate în evidență.

Și încă un lucru - parchet va costa mai scump decât parchet laminat, iar dacă țineți o „plăcintă podea“ valabil, că, în consecință, va fi cheltuieli suplimentare.

Video pe tema „Așezarea substratului rola“

ia în considerare toate detaliile cazului viitoare, și dacă aveți alte întrebări - Eu voi fi fericit să răspundă!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Apa între laminatul și substratulApa între laminatul și substratul
Podele Cork: Interioare și DesignPodele Cork: Interioare și Design
De ce vrei să arunce în aer substrat sub un laminat?De ce vrei să arunce în aer substrat sub un laminat?
Cum de a izola pardoseli pe jurnalele?Cum de a izola pardoseli pe jurnalele?
Ce este pluta strat de bază pentru parchet laminat?Ce este pluta strat de bază pentru parchet laminat?
De stabilire podea plutăDe stabilire podea plută
Substrat Cork și specificațiiSubstrat Cork și specificații
Podele din pluta: cum de a pune?Podele din pluta: cum de a pune?
Ce să pună sub laminatul pentru a evita re-reparații?Ce să pună sub laminatul pentru a evita re-reparații?
Pardoseli Cork: caracteristici și nuanțe de stabilirePardoseli Cork: caracteristici și nuanțe de stabilire
» » » Placi din lemn pe o saltea de plută: Este suficient pentru izolată fonic?

WikiWiex.com
Reparații Construcție Materiale de construcții Instrumente Baie Arbore Casa Uşi Produse din piatra Cămin Canalizare Case Frame Clima în casă Forjare Amenajare a teritoriului Scară Tehnica sanitara Sudare Bine Marchiză Sere Se încălzește în casă Terasă Tuburi Feng Shui Finanțe Electricitate